Az Erasmus+ keretein belül, Koczkáné Redele Ilona iskolai koordinátorunk segítségével július 21. és 27. között második alkalommal nyílt lehetőségem részt venni Rovinjban tanártovábbképzésen.
Ezúttal a Vezetés a 21. században című kurzusra esett a választásom. Nagyon felkeltette az érdeklődésemet, hiszen 2008 óta töltök be igazgatóhelyettesi munkakört. Úgy éreztem, hogy „testhez álló” lesz nekem ez a kurzus, és pont úgy volt, ahogyan elképzeltem. Az eredményes, jó és hatékony vezetőknek, a gyakorlatban felmerülő számos kérdés miatt, nélkülözhetetlen a folyamatos tájékozódás, megerősítés és útmutatás. Mindenkinek van hova fejlődnie, senki sem tökéletes!
Megérkezésem után egy meseszép helyszínen találtam magam, ami azonnal magával ragadott újra. A kitűnően előkészített, megszervezett kurzus már vasárnap délután egy ismerkedéssel, csapatépítéssel kezdődött. Hamar beszélgetésbe elegyedett mindenki, s másnap már régi/új ismerősökként vágtunk bele a tanulásba. A képzésnek egy csodálatos klasszicista iskolaépület szolgált helyszínéül, tágas és jól felszerelt termekkel.
Már a tematikából is látszott, hogy a kurzus nagyon jól felépített, pont olyan témákat érint, ami nagyon hasznos, izgalmas, tudásomat elmélyíthetem benne.
Megismerkedtem a vezetési stílusokkal, a sikeres vezetők jellemzőivel, annak hatásaival. Érdekes volt látni, hogy mi is a különbség a „vezető” és a „menedzser” között, ami sokszor kicsit összemosódott. Eddig soha nem foglalkoztam konkrétan a „stakeholderek”-kel, azokkal az emberekkel, akik valamilyen irányban hatással vannak rám, a munkámra. Jó volt ezen mélyebben elgondolkodni. A kurzuson helyére került a mediálás szó pontos értelmezése, mint a konfliktuskezelés egyik lehetősége, ennek menete és hatékonysága is. Tudtam, hogy mindenki más motiváltsági szinten van, de különböző modellek segítségével sikerült megértenem a környezetemben lévők viselkedését, magatartását. Emellett a stressz életkárosító hatásait is rendszerbe helyeztük, foglalkoztunk a delegálással is, ami rendkívül hasznos lesz a további munkám során. Kiváló tanácsokat kaptam HR témában is és még sorolhatnám!
Egy jó mobilitáshoz három fő összetevőre van szükség: a helyszín, az oktató és a társaság. Mindhármat kitűnő osztályzatra értékelem!
Egy csodálatos emberrel ismerkedtem meg a képzőm személyében, aki nem más, mint Szász Ramóna. Tudása, elhivatottsága, szakmaisága és személyisége magával ragadó és ösztönzően hatott a tanfolyam minden résztvevőjére. Sok éves tapasztalatát igyekezett átadni nekünk ebben a pár napban. Sokat tanultam a hét folyamán, úgy gondolom, hogy munkám során elméleti és gyakorlati segítséget egyaránt bőven nyújtott, „gazdagon megrakodva” tértem haza!
Egy héten keresztül a képzés minden percét élveztem! Emellett jutott idő nyaralni is, felfedezni a környéket, megcsodálni Rovinj labirintusszerű óvárosát, újra végigjárni a fényesre koptatott macskaköves utcákat, a tenger habjaiban merülni, a delfintúrán delfineket közelről látni, elvegyülni az esti forgatagban, élvezni a pezsgő életet!
A kurzus utolsó napján a képzőintézmény egy hajókirándulással lepte meg a résztvevőket, így vidám hangulatban zártuk az egész hetes tanulást és egy újabb felejthetetlen élménnyel gazdagodtunk!
Szeretettel köszönöm mindenkinek, akik segítettek abban, hogy részt vehettem ezen a kurzuson, részem volt ebben a csodás élményben! Nagyszerű embereket, kollégákat ismertem meg, mindig nagy-nagy szeretettel fogok gondolni képzőmre és csoporttársaimra egyaránt! Remélem, jövőre újra találkozunk!
Magyarné Karanyicz Tímea