Magyarország
Az első rövidtávú diákmobilitásra intézményünkben került sor, 23 tanuló és
14 pedagógus érkezett hozzánk. A találkozó célja a magyar és finn iskola által választott
módszerek (digitális történet mesélés, ill. testmozgáson alapuló konfliktuskezelési
technikák) bemutatása és elsajátíttatása volt. A program megszervezése igencsak nagy
munkát jelentett. Törekedtünk arra, hogy a tanulási tevékenységek mellett városunk
nevezetességeivel ismegismerkedhessenek partnereink, és jusson idő a kikapcsolódásra, feltöltődésre is.
Tanulóink előzetesen elkészítették digitális történeteiket, és ezek segítségével mutatták be vendégeinknek a módszer lényegét, sajátosságait. Már a találkozót megelőzően partnereink számára egy rövid összefoglalót állítottunk össze és bocsájtottuk a rendelkezésükre, mely segítségével betekintést nyerhettek a módszer elméleti hátterébe. A találkozón a gyakorlati megvalósításra került sor, a diákok csoportokban alkották meg saját történeteiket.
Igyekeztünk a találkozó tevékenységeit különböző IKT alkalmazásokkal színesebbé tenni. Így a városnézést az Actionbound mobil applikáció segítségével valósítottuk meg, a tanulók véleményeit pedig a Mentimeter online alkalmazás segítségével összegeztük. Ezek megismerését segítette az eTwinning Magyarországi Pontja által szervezett webináriumokon (Telefonos városjárás, Mentimeter tanórán és projektekben) való részvételünk is.
A partnerintézmények hozzánk érkező pedagógusainak lehetőséget biztosítottunk az iskolánkban bevezetésre került Komplex Alapprogram egy KIP-es (Komplex Instrukciós Program) foglalkozásának megtekintésére, amely szintén kiváló lehetőséget ad a tanulók státuszának emelésére, és a helyes konfliktuskezelő megoldások gyakorlására.
A találkozó eredményességét nemcsak az elégedettségmérő online kérdőív válaszai igazolták, hanem a diákok által kitöltött tanulási naplók is.
A projektmegbeszélésről készült emlékeztető a képre kattintva megtekinthető: